How to Reset Your Suitcase Locks: A Simple Guide

Jednou z nejvíce frustrujících věcí, které se mohou stát na cestách, je zapomenutí kombinace zámku kufru! Místo balení nebo vybalování a užívání si dovolené nakonec trávíte čas snahou kufr otevřít nebo resetovat kód.

To je pro mnoho cestovatelů poměrně častý jev. Neznamená to však, že je vaše zavazadlo nepoužitelné nebo že je vaše dovolená odsouzena k zániku. Existují triky a metody, které vám umožní resetovat zámek kufru v krátkém čase. V tomto článku vám vysvětlíme, jak přesně resetovat zámky kufrů.

Resetování zámků kufrů: Nejrychlejší metody: Jak na to?

Nejlepší metoda, kterou použijete, závisí na typu zámku, který máte. Na trhu najdete dva hlavní zámky na kufry. Prvním typem je vestavěný kombinační zámek, zatímco druhým je externí verze zámku stejného stylu. Každý z nich má své výhody a nevýhody a vyžaduje správný způsob resetování.

Vestavěný kombinační zámek Zámek

Vestavěný kombinační zámek je nejpohodlnějším zámkem pro vaše dobrodružství. Dodává se jako součást zavazadla, takže není možné, abyste ho na letišti nebo v hotelu ztratili! Nastavíte si svůj kód a nemusíte hledat v zavazadle samostatný zámek, který si přísahat že jste si ho zabalili.

Resetování tohoto typu zámku kufru vyžaduje provedení několika jednoduchých kroků. Zde je nejlepší způsob, jak jej resetovat:

   1. Na spodní nebo boční straně zámku hledejte malé resetovací tlačítko. Obvykle se jedná o malé tlačítko, k jehož stisknutí je zapotřebí kancelářská sponka, pero nebo tužka.
   1. Stiskněte a podržte tlačítko resetování pomocí kancelářské sponky nebo jakéhokoli tenkého předmětu. Když tlačítko podržíte, zadejte do zámku novou kombinaci.
   1. Po zadání nové kombinace uvolněte resetovací tlačítko.

Ačkoli se jedná o nejrychlejší způsob resetování vestavěného kombinačního zámku, ne všechny zámky mají resetovací tlačítko. Tehdy je to o něco složitější.

V takovém případě můžete vyzkoušet dvě další řešení:

   1. Vyzkoušejte možné kombinace od 000 do 999. Může to znít časově náročně, ale nezabere příliš času vyzkoušet velký objem možných kombinací resetování.
   2. Další možností je poradit se s výrobcem nebo profesionálním zámečníkem. Ti mohou mít k dispozici pokyny specifické pro danou značku nebo pomoc, která vám pomůže resetování zámku kufru dokončit.

Externí kombinace Zámek

Druhým nejčastěji používaným typem kufříkového zámku je externí kombinační zámek. Mnoho lidí mu může jednoduše říkat cestovní zámek a lze je nalézt v různých velikostech.

Cestovní zámek obvykle používá 3-4místný kód. Často má odnímatelný zámek, který umožňuje zajistit táhla zipů zavazadla k sobě. Na rozdíl od vestavěných zámků jsou tyto zámky samostatnými jednotkami, které můžete použít s různými kufry a dokonce i taškami. To poskytuje flexibilitu, ale také to znamená, že musíte být mimořádně opatrní, abyste zámky neztratili. Cestovní zámek můžete použít i na vestavěný zámek, abyste získali další vrstvu ochrany.

Cestovní zámky se dodávají v mnoha tvarech a s různými způsoby resetování. Za předpokladu, že již nemáte přístup k návodu, je první metoda resetování podobná té, kterou jsme vysvětlili výše. Vyhledáte resetovací tlačítko, stisknete ho a podržíte tužkou nebo perem, zadáte novou kombinaci a uvolníte.

Druhá metoda se použije pouze v případě, že splňuje tyto tři podmínky: zámek je již otevřený, nemá resetovací tlačítko a má druhý zářez na zámku.

 1. Otevřete cestovní zámek. Pokud se jedná o zcela nový zámek, je pravděpodobné, že resetovací kombinace je 000 nebo 0000.
 2. Podívejte se na zářez na třmenu. Obvykle jsou tam dva zářezy, do kterých se zasune. Do prvního z nich obvykle zapadá při otevírání a zavírání. Druhý je místo, kde se bude resetovat.
 3. Zatlačte třmen dolů do druhého zářezu a pak jej přidržte. Zadejte novou kombinaci a uvolněním dokončete proces resetování.
 4. Zkontrolujte, zda funguje, zamknutím a odemknutím cestovního zámku pomocí nově nastavené kombinace.

Pokud žádný z uvedených způsobů nefunguje, obraťte se na výrobce nebo na profesionálního zámečníka. Ti mohou mít k dispozici pokyny pro resetování tohoto typu zámku specifické pro danou značku.

Jaké jsou nejčastější problémy se zámky kufrů

Existují dva běžné problémy se zámky kufrů, se kterými se můžete setkat.

První je klasický - jednoduše zapomenete kombinaci!

Tento problém může snadno způsobit paniku, zejména když spěcháte na let nebo uprostřed rušné dovolené. Tomuto problému se můžete vyhnout tak, že si kombinaci zapíšete na papírek a budete ji mít v peněžence nebo kabelce, případně si ji jednoduše zapíšete do telefonu.

Dalším problémem je zaseknutý zámek, zejména u levnějších zavazadel a zámků. To lze často napravit jemným namazáním okolí klíčové dírky nebo číselníku. Tento problém může být způsoben zejména nečistotami, špínou nebo špatným seřízením, proto zkontrolujte, zda tam nejsou usazené nečistoty nebo cokoli jiného, a opatrně je odstraňte. Základem je postupovat šetrně a vyvarovat se násilí, jinak můžete zámek poškodit a trvale zaseknout.

Frequently asked questions

It’s certainly possible to use the same combination for multiple suitcase locks. However, it’s not recommended for a few reasons. Security is the first reason. If someone were to crack the combination on one lock, they would then have access to all of your other suitcases. This defeats the purpose of having locks in the first place.

There are several precautions you can take to prevent lock malfunctions during travel.

First, invest in quality locks, not cheap, flimsy options. With stronger materials and better features, your suitcase locks will be less prone to breaking or jamming under travel stresses.

You also want to test your locks at home several times before you pack anything. This will ensure that they're working smoothly and allow you to catch any potential issues before you're at the airport. Another one is to save any combination you're using on your locks. You can consider using a password manager app or a secure note on your phone for extra security.

The last is knowing how to reset suitcase lock, or set it properly in the first place. This is important, especially if you need to reset the combination or buy another lock/suitcase during your trip. You never know when unexpected situations arise, so it’s always best to be prepared.

Safe travels!

Customer support

Enter your text here

Send a message

Enter your text here