Na adrese suitcase.repair se snažíme, aby oprava vašeho kufru byla rychlá a pohodlná, a poskytujeme vám dokonale odpovídající díly pro váš kufr.

Zatímco mnoho typů poškození lze opravit svépomocí jen pomocí šroubováku, jiné vyžadují odbornou pomoc nebo je nelze opravit vůbec.

Níže si přečtěte, které typy poškození kufrů lze opravit a na co si dát pozor.

Opravy kufrů Kolečka

Jako kufr Kolečka patří mezi nejčastěji poškozené součásti, mnoho značek zavazadel nabízí náhradní kufry. Kolečka k zakoupení.

U většiny značek je celá Kolečka včetně Kolečka je jeden náhradní díl, který zahrnuje jak Kolečka sám o sobě, tak i Kolečka pouzdro.

Pro kufr Kolečka připevněného ke skořepině pomocí šroubů (nejčastější případ) lze opravu provést svépomocí během několika minut. Kliknutím na tlačítko níže zkontrolujte, který model máte, a vyhledejte odpovídající náhradní díly.

Zjistěte, jak zkontrolovat, který kufr máte!

Často kladené otázky týkající se Kolečka Opravy

I když je to méně obvyklé, některé značky kufrů se rozhodly připevnit Kolečka ke skořepině pomocí šroubů. V takových případech je třeba nejprve zkontrolovat, zda se Kolečka sám (připevněný ke skořepině) Kolečka ) je také připevněn pomocí nýtů, nebo je přišroubován.

U výrobců, kde je Kolečka je zašroubován do Kolečka budete moci opravu provést sami.

V případech, kdy Kolečka a Kolečka jsou oba kryty připevněny pomocí nýtů, není možné provést opravu bez specializovaného vybavení. Potřebné náhradní díly lze přesto zakoupit na adrese suitcase.repair ale s jejich instalací vám odborník nepomůže. Náš tým podpory vám pomůže najít opravnu, která vám pomůže s připevněním. Kolečka v takových případech.

U většiny značek Kolečka a Kolečka tvoří jeden celek, nikoliv samostatné položky. Proto je nelze zakoupit samostatně a museli byste je vyměnit celé. Kolečka.

V případech, kdy Kolečka je k dispozici bez Kolečka je to popsáno na stránce výrobku pro náhradní díl.

V závislosti na značce vám můžeme nabídnout buď jednotlivé Kolečka nebo pouze kompletní Kolečka sady.

V závislosti na tom, které z nich Kolečka je porušena Kolečka bude mít jinou orientaci. Abyste se vyhnuli dodání nesprávné orientace Kolečka mnoho značek se rozhodlo prodávat pouze Kolečka sady po 2 nebo 4 Kolečka.

I když některé značky nabízejí samostatné Kolečka většinu náhradních dílů, je možné, že specializované náhradní díly jsou k dispozici pouze jako sady. Na adrese suitcase.repair nejsme schopni nabídnout samostatné Kolečka pokud není uveden na stránce produktu společně se sadou.

Důležité: Aby se kufr rovnoměrně kutálel a nedocházelo ke zrychlenému opotřebení zbývajících částí kufru. Kolečka doporučujeme vyměnit všechny Kolečka najednou.

I když se snažíme nabízet odpovídající Kolečka pro všechny značky, je možné, že zatím nemáme k dispozici náhradní Kolečka pro vaši značku k dispozici.

Pokud jsou náhradní díly vaší značky k dispozici na stránkách suitcase.repair je důležité, abyste vyhledali správné číslo modelu. Podívejte se na náš Průvodce a zjistíte, jaké číslo modelu je třeba vyhledat.

Důležité: Důrazně nedoporučujeme vybírat náhradní díly podle designu, protože Kolečka kryt nebo otvory pro šrouby nemusí odpovídat vašemu kufru. Pouze na základě vyhledání čísla modelu můžeme zaručit, že náhradní díl bude pasovat na váš výrobek.

U starších položek již nemusí být náhradní díly k dispozici. V takových případech již nejsou k dispozici u výrobce. Náš tým podpory vám je v takovém případě rovněž nebude moci poskytnout.

U kufrů s jedním Kolečka se nezřídka stává, že Kolečka tát. Ve většině případů je to způsobeno tím, že se něco zasekne mezi dvířky. Kolečka a Kolečka pouzdro (např. malý kámen), které brání tomu. Kolečka v otáčení a způsobuje, že je buď na jedné straně plochý, nebo se dokonce roztaví.

Tento problém se vyskytuje zejména v případě 4 Kolečka kufrů, které se stahují pouze na dvou ze čtyř kufrů. Kolečka protože nejsou konstruovány tak, aby unesly náklad kufrů po delší dobu.

Jediným řešením je v tomto případě výměna všech postižených Kolečka. Vzhledem k tomu, že tento problém se často vyskytuje, když Kolečka jsou již mírně opotřebované, můžete zvážit výměnu všech Kolečka najednou.

U většiny typů poškození, např. opotřebení Kolečka, když je některá část Kolečka se ztratí nebo pokud Kolečka je na jedné straně plochá, jedinou možností je vyměnit celou část. Kolečka.

V případech, kdy Kolečka již neprobíhá hladce, ale jinak je nepoškozený, doporučujeme zkontrolovat Kolečka zda v něm neuvízly nečistoty, vlasy nebo jiné předměty. Kolečka. Po vyčištění Kolečka můžete zkusit namazat Kolečka silikonovým sprejem nebo podobným mazivem, aby se opět hladce odvalovalo.

Upozornění: Dbejte na to, aby se mazivo nedostalo na kufr ani na vnitřní stranu kufru, protože by mohlo zanechat skvrny na vašem oblečení.

Oprava zámků kufrů

Pokud jste zapomněli kombinaci zámku kufru, popř. Zámek byl rozbit nebo pokud prostě nejde otevřít Zámek už nefunguje, můžete jednoduše vyměnit kombinaci Zámek kufru.

Kliknutím na tlačítko níže zkontrolujte, který model kufru máte, a vyhledejte odpovídající náhradní díly.

Vyhledejte číslo svého modelu

Často kladené otázky týkající se Zámek Opravy

Protože vždy existuje riziko ztráty nebo rozbití klíčů, většina značek zavazadel přešla na používání kombinačních zámků TSA namísto zámků s klíči.

Bohužel u většiny značek zavazadel již nejsou k dispozici náhradní klíče nebo náhradní zámky pro položky s klíči. Chcete-li zjistit, jaké náhradní díly jsou pro váš model k dispozici, sledujte prosím naše stránky Průvodce pro vyhledání náhradních dílů vhodných pro váš model.

U zboží s více zámky je většina značek nabízí samostatně. Po vyhledání čísla modelu se zobrazí dostupné náhradní zámky pro váš kufr.

Důležité: V závislosti na modelu je možné, že jednotlivé zámky nejsou identické. V takových případech se prosím pečlivě podívejte na informace na stránce produktu, abyste zjistili, který. Zámek je třeba vyměnit (např. středový Zámek, boční Zámek, vlevo/vpravo Zámek).

V závislosti na značce a modelu vašeho kufru mohou být k dispozici různé možnosti upgradu. Podívejte se prosím na náš speciální stránku kde je popsáno, jak si můžete ověřit možnosti upgradu.

Pokud jste kombinaci zapomněli, je důležité nejprve zkontrolovat, zda jste si kombinaci někde nezapsali, a zkusit důležitá data, např. narozeniny.

Pokud by to nefungovalo, doporučujeme vyzkoušet všechny kombinace od 0-0-0 do 9-9-9 a najít aktuální kombinaci.

Na internetu jsou sice popsány i jiné techniky, ty však obvykle vyžadují určitou znalost. Zámek typ a profesionální dovednosti, proto doporučujeme výše uvedenou metodu.

Pokud se vám nepodaří obnovit Zámek kombinaci tímto způsobem Zámek je pravděpodobně poškozená a je třeba ji vyměnit. V takovém případě vyhledejte náhradní Zámek pomocí čísla modelu a postupujte podle našich Průvodce zde se dozvíte, jak otevřít položku a vyměnit ji. Zámek (v některých případech může být nutné vyměnit také taháčky zipů).

Oprava teleskopických rukojetí kufrů

Jak Teleskopická Rukojeť se používají k tahání kufru, jsou často vystaveny působení silných sil, které mohou poškodit rukojeť kufru. Teleskopická Rukojeť / tahací rukojeť.

Obvykle se Teleskopická Rukojeť včetně vlastní tažné rukojeti a trubek tvoří jeden náhradní díl, který umožňuje opravit následující typy poškození:

 • promáčknutí Teleskopická Rukojeť trubkách
 • utržené teleskopické rukojeti
 • Problémy s vysouváním nebo skládáním Teleskopická Rukojeť včetně teleskopických rukojetí, které se po vysunutí okamžitě zhroutí.
Vyhledejte číslo modelu kufru

Často kladené otázky týkající se Teleskopická Rukojeť Opravy

U většiny značek Teleskopická Rukojeť se jako náhradní díl skládá z trubek i samotné rukojeti. Bohužel není možné zakoupit pouze část náhradního dílu.

Nakupování na Suitcase.Repair nemusíte se starat o délku nákupu. Teleskopická Rukojeť. Na základě čísla modelu vašeho kufru naše vyhledávání vrátí pouze náhradní díly, které přesně pasují na váš kufr - pokud by naše vyhledávání (při hledání správného čísla modelu a pokud se nezobrazí upozornění "Nutné porovnání") vrátilo nesprávný náhradní díl, můžete jej samozřejmě bezplatně vrátit.

Oprava rukojetí kufrů

Rukojeť pro přenášení kufru je určena k tomu, aby zvedla celou váhu kufru. Pokud dojde k jeho poškození, lze jej poměrně snadno vyměnit. V současné době můžeme nabídnout opravu rukojeti pouze u kufrů s tvrdou skořepinou.

Zjistěte si číslo svého modelu a podívejte se, zda jsou pro váš model kufru k dispozici náhradní rukojeti.

Důležité: Vzhledem k tomu, že k poškození rukojetí dochází poměrně zřídka, ne všechny značky nabízejí rukojeti jako náhradní díl.

Kde najdu číslo modelu kufru?

Oprava zipu a taháčků zipu kufru

Poškození zipu kufru je obzvláště nepříjemné, protože již nemůžete kufr řádně zavřít.

Opravy zipů jsou bohužel velmi složité a často i nákladné, a proto mnohé z nich nelze provést svépomocí.

Pro případy, kdy Stahovák Zipu se poškodil, ale řetízek a jezdec zipu jsou stále neporušené, nabízíme náhradní taháčky zipů.

Vezměte prosím na vědomí: U kufrů s integrovanými zámky je nutné zvolit taháčky zipů kompatibilní s vaším kufrem. Zámek protože jinak by se do nich nevešly.

Najděte si číslo svého modelu a vyhledejte odpovídající taháčky zipů.

Často kladené otázky týkající se zipů a Stahovák Zipu Opravy

Pokud jezdec zipu vyskočil z řetízku, lze toto poškození obvykle opravit. Zde je důležité si uvědomit, že řetízek zipu musí být neporušený a že všechny zuby musí být také neporušené, protože jinak by mohly vést k opětovnému výskytu problému.

Protože tato oprava vyžaduje zkušenosti se zipy, doporučujeme navštívit specializovanou opravnu. Náš tým podpory vám rád pomůže najít opravnu ve vašem okolí.

Poškození řetízku zipu bohužel nelze opravit. Jakmile jsou zuby řetízku zipu poškozené, chybí nebo již nejsou na svém místě, oprava již bohužel není možná.

U většiny kufrů je výměna zipu ekonomicky nevýhodná, protože náklady na opravu převyšují hodnotu předmětu. U velmi drahých kufrů (> 600 EUR) můžete zvážit, zda si u specializované opravny nevyžádáte cenovou nabídku na takovou výměnu.

Poškození švu tkaniny zipu vždy představuje riziko rozšíření a vede k uvolnění řetízku zipu.

U velmi malých poškození švu nebo tkaniny doporučujeme vyvarovat se tahání za řetízky. Uvolněné konce můžete zkusit zajistit zatlačením zpět dovnitř látky pomocí jehly.

Větší poškození švu nebo látky bohužel nelze opravit a vyžadovalo by to kompletní výměnu celého zipu, což je u většiny kufrů ekonomicky neúnosné.

V případech, kdy se ulomil háček jezdce zipu tzv. korunka, je nutné celý jezdec zipu vyjmout a vložit nový jezdec zipu.

Takovou opravu může provést pouze odborná opravna a pouze v případě, že je k dispozici identický jezdec zipu. V současné době bohužel ještě nenabízíme jezdce zipu k výměně na Suitcase.Repair.

Pokud se zip již hladce neotevírá nebo nezavírá, je to v mnoha případech známkou poškození řetízku zipu, které již obvykle nelze opravit. V takových případech se zip v mnoha případech zasekne na určitém místě.

Pokud není jeden zub řetízku zipu správně zarovnán, můžete se jej pokusit opatrně ohnout zpět na své místo. Upozornění: V případě, že je zipový řetěz v rozporu s pravidly, je třeba jej zkontrolovat: Přílišná síla může vést k dalšímu poškození zipu.

V případech, kdy je řetízek zipu neporušený, můžete zkusit zip zjemnit třením tužkou o řetízek zipu, která může působit jako mazivo. Upozornění: Nepoužívejte na zip kufru maziva na bázi oleje nebo silikonu, protože se mohou dostat dovnitř kufru a zanechat skvrny na kufru nebo na vašem oblečení.

Další součásti kufru

Některé kufry jsou kromě standardních součástí vybaveny dalšími součástmi, jako např. Kolečka, zámky, teleskopické rukojeti nebo taháčky zipů.

Dostupnost dalších dílů, jako jsou chrániče rohů, krytky rukojetí, nárazníky na zadní straně a další díly včetně vnitřních součástí (např. dělicí panely), závisí na značce. U některých značek jsou tyto specializované díly k dispozici jako náhradní díly, zatímco u jiných nikoli.

Vyhledejte číslo modelu kufru na Suitcase.Repair a zjistíte, jaké díly jsou pro váš kufr k dispozici.

Kde najdu číslo modelu?

POŠKOZENÍ, KTERÁ NELZE OPRAVIT

I když se snažíme, aby bylo možné opravit co nejvíce typů poškození, některá poškození již bohužel opravit nelze a je nutné zakoupit nový kufr.

Mezi neopravitelná poškození patří:

 • poškození látky kufrů nebo poškození švů.
 • praskliny na skořepině kufru
 • poškození řetízku zipu
 • poškození rukojeti měkkých skořepinových kufrů
 • vážné promáčknutí skořepiny

Na mnoha stránkách se uvádí, že běžné materiály kufrů, jako je ABS nebo polykarbonát, lze lepit buď superlepidlem, nebo dvousložkovými lepidly.

Tyto typy lepidel lze sice použít k uzavření trhlin ve skořepině, ale materiál v těchto místech bude mít sníženou pevnost a pružnost (např. v případě polykarbonátu) ve srovnání s jinými částmi skořepiny. V důsledku toho může kufr ve stejné oblasti znovu prasknout a způsobit větší poškození ve srovnání s prvním poškozením.

U kufrů z materiálů, jako je polykarbonát nebo ABS, lze promáčkliny v mnoha případech odstranit prostým zatlačením skořepiny kufru zpět do původní skořepiny.

U méně závažných promáčklin a zejména u kufrů z polykarbonátu je velká pravděpodobnost, že se promáčklina znovu neobjeví na stejném místě. V případě vážnějších promáčklin, např. pokud se jedná o Kolečka byl uvnitř kufru stlačen, existuje zvýšená pravděpodobnost, že se poškození znovu objeví.

U kufrů vyrobených z ABS je pravděpodobné, že se stejná oblast promáčkne i při dalších cestách, protože skořepina se takovým změnám nedokáže dobře přizpůsobit.

Tip: V případě, že se kufr dostane do kontaktu s jinými kufry, je nutné, aby se v něm nacházely další věci, které se mohou stát předmětem zájmu: Pokud je obtížné skořepinu zatlačit do stávající polohy, můžete ji trochu zahřát, např. fénem, abyste to usnadnili. Dávejte prosím pozor, abyste materiál příliš nezahřáli, protože by se skořepina mohla poškodit nebo ztratit svůj tvar.

U kufrů vyrobených z hliníku je obecně možné odstranit promáčkliny a dokonce opravit praskliny na skořepině. Mějte však na paměti, že takové opravy jsou poměrně nákladné a mohou je provádět pouze specializované opravny. Náš tým podpory vám rád pomůže najít opravnu ve vašem okolí.

Odpověď na tuto otázku závisí především na tom, jak k poškození došlo.

Záruka se u většiny značek nevztahuje na škody způsobené třetími stranami, např. leteckými společnostmi, společnostmi provozujícími výletní lodě atd. V takových případech však za škody odpovídá přepravce zboží. Takové škody musíte nahlásit přímo na terminálu při převzetí zavazadla před odjezdem. Některé letecké společnosti však umožňují nahlásit škody i ve lhůtě do 7 dnů.

Stejně tak se záruční podmínky značek zavazadel obvykle nevztahují na škody, které vznikly běžným opotřebením, nesprávným zacházením nebo z osobních příčin. Může se jednat o následující případy:

 • opotřebení Kolečka např. proto, že byl kufr běžně používán, nebo i v případě, že se kufr Kolečka jsou po krátké době opotřebované, ale předmět je používán denně.
 • Výměna zámků z důvodu zapomenuté kombinace.
 • Utržené teleskopické rukojeti. Jelikož tento typ poškození obvykle vzniká nejčastěji zvedáním kufru na Teleskopická Rukojeť místo použití rukojeti pro přenášení, je považováno za nesprávnou manipulaci.

Záruční podmínky většiny značek zavazadel se vztahují na poškození, která vznikla v důsledku chyb materiálu nebo výroby. Může se jednat o poškozené švy, problémy s látkou, poškozené zipy, problémy s materiálem na rukojetích (např. uvolnění plastu) a mnoho dalších typů poškození.

V případě, že se domníváte, že poškození je důsledkem chyby materiálu nebo výroby, můžete mít nárok na bezplatné poskytnutí požadovaných náhradních dílů. U některých značek vám může náš tým podpory pomoci přímo se záručními nároky (Doklad o záruce vyžadován). Seznam značek, pro které vám můžeme poskytnout náhradní díly na základě záruky, najdete na adrese na této stránce.

V případě poškození, která jsou uvedena jako neopravitelná, nebo u značek, u kterých nenabízíme záruční opravy, se budete muset obrátit přímo na prodejce, u kterého jste zboží zakoupili. U některých značek se můžete s platným záručním dokladem obrátit místo na prodejce přímo na značku. Doporučujeme kontaktovat značku a zjistit více informací.