How to Set TSA Lock on Suitcase: Easy Steps

Chystáte se na cestu, ale obáváte se, jak bezpečné je vaše zavazadlo? Řešením je zámek TSA! Zámky Travel Sentry® Approved neboli zámky TSA vám umožní zabezpečit vaše věci na cestách. Umožňují také pohodlný přístup pracovníkům TSA na letišti ke kontrole, aniž by došlo k poškození vašeho zavazadla.

Pokud máte doma zavazadlo se zámkem TSA, zůstaňte naladěni a zjistěte vše o něm, včetně jeho významu a způsobu správného nastavení zámku TSA.

Typy zámků TSA

Zámky TSA se vyrábějí v mnoha velikostech a podobách. Vzhledem k tomu, že je k dispozici tolik možností, je snadné být při výběru toho správného zahlcen. Níže se seznámíme s nejběžnějšími typy zámků TSA, abyste mohli najít ten nejvhodnější pro své cesty.

 • Vestavěné zámky na zavazadla jsou pohodlnou volbou pro cestovatele, kteří dávají přednost zjednodušenému vzhledu a nechtějí s sebou nosit samostatný zámek. Tyto zámky jsou integrovány přímo do kufru, obvykle v blízkosti zipu. Některé jsou vybaveny středovým jezdcem, jiné jej mají na boku.
 • Kombinované zámky. Oblíbená volba mezi cestovateli, protože se snadno používají a jsou k dispozici v mnoha velikostech.
 • Klíčové zámky jsou tradičnější cestovní zámky a obecně nabízejí větší bezpečnost než běžné kombinační zámky, protože k jejich odemčení potřebujete klíč. Jsou však také jediným způsobem, jak zámek otevřít, takže je třeba je na cestách sledovat.
 • Chytré zámky jsou pokročilejší cestovní zámky, které můžete odemknout klíčem, kombinací nebo dokonce prostřednictvím chytrého telefonu. Jsou to super univerzální zámky, které jsou někdy vybaveny funkcemi sledování a upozornění.

Je pro mezinárodní cesty nutný zámek TSA?

Původně byly zámky TSA vyvinuty pouze pro Spojené státy. Postupem času však tento typ zámku převzalo i mnoho mezinárodních bezpečnostních agentur. Zámky TSA sice nejsou pro mezinárodní cestování povinné, ale mohou být super pohodlné.

Po odbavení na letišti musíte projít bezpečnostní kontrolou, při které mohou bezpečnostní pracovníci zkontrolovat vaše zavazadla. Pokud je vaše zavazadlo uzamčeno jiným zámkem než zámkem TSA, může se stát, že ho bezpečnostní služba bude muset násilím odříznout aby se k vašim věcem dostala. To bohužel může způsobit, že vaše zavazadlo zůstane po zbytek cesty nezabezpečené. Stejný problém může nastat i při přistání v cílové destinaci!

Aby poskytla alternativu, spolupracovala TSA s několika společnostmi na vývoji speciálního zámku. Tyto zámky mohou pracovníci letištní kontroly otevřít univerzálními klíči a zámek TSA je jedním z nich.

Pomocí zámku TSA mohou bezpečnostní pracovníci odemknout a znovu zamknout vaše zavazadlo. aniž by ho poškodili.. Zároveň se k vašemu zavazadlu nedostane nikdo jiný bez správného kombinačního kódu. Tyto zámky mají k dispozici univerzální generální klíč pouze na bezpečnostním agenturám.

Jak nastavit zámek TSA

Klíčové zámky nepoužívají k odemykání kombinaci, ale pouze klíč, proto je z této části vyjmeme. Naproti tomu vestavěné zavazadlové a kombinační zámky umožňují nastavit vlastní osobní kód pro bezpečné cestování.

 

Než se ponoříme do procesu nastavení, zkontrolujte, zda váš zámek schválený TSA má tyto tři hlavní části:

 • Číselníky.
 • Tlačítko resetování.
 • Uzamykací mechanismus.

Pokud jsou všechny přítomny, pak je na čase, abyste věděli, jak nastavit zámek zavazadla TSA:

 1. Zkontrolujte číselníky a nastavte je na výchozí přednastavený kód. Kombinace je obvykle 0-0-0, nebo pokud byla dříve změněna, nastavte ji na tento přednastavený kód.
 2. Po potvrzení přednastaveného kódu vyhledejte tlačítko resetování. Je to malé skryté tlačítko nebo otvor na těle zámku. Vezměte si špičatý předmět, například pero nebo kancelářskou sponku, a stiskněte jej.
 3. Podržte resetovací tlačítko stisknuté a nastavte požadovanou kombinaci. Například 5-4-1.
 4. Uvolněte resetovací tlačítko a voila! Vaše osobní kombinace je nyní nastavena.
 5. Vyzkoušejte, zda nová kombinace funguje. Pokud ne, zopakujte kroky 2-4 znovu.

 

Chcete-li nastavit zámek TSA s visacím zámkem, postupujte podle následujících pokynů:
 1. Zkontrolujte číselníky a otočte je na výchozí přednastavený kód. Obvykle je to 0-0-0 pro třímístné zámky a 0-0-0-0 pro čtyřmístné. Pokud však byl dříve změněn, nastavte jej na tento přednastavený kód.
 2. Po potvrzení se podívejte do zámku. Uvidíte zářez 90 stupňů proti směru hodinových ručiček.
 3. Vytáhněte třmen, otočte jej do zářezu a podržte jej.
 4. Nastavte požadovanou kombinaci a uvolněte třmen. Vaše kombinace je nyní nastavena.
 5. Pokud byla úspěšně nastavena, třmen snadno vstoupí do uzamykacího mechanismu. Pokud ne, postupujte znovu podle kroků 2-4.

Zámek TSA je vždy skvělý nápad!

Pokud chcete mít jistotu, že vaše zavazadlo bude vždy v bezpečí a nebude poškozeno při náhodné kontrole zavazadel, je zámek TSA tou správnou volbou. Hledejte kvalitní zavazadla, která mají zabudovaný zámek TSA, abyste dosáhli nejlepšího zabezpečení a bezproblémového cestování. Prozkoumejte stránky Eminent's nabídkou zavazadel se zámkem TSA.