K čemu slouží sériové číslo?

Někteří výrobci vybavují každý svůj kufr jedinečným sériovým číslem. Toto sériové číslo pomáhá prokázat pravost výrobku, zabraňuje pirátství a umožňuje určit, kdy byl výrobek vyroben, a v případě, že výrobek zakoupíte přímo od značky, i to, kdy byl výrobek prodán.

Má můj kufr sériové číslo a kde ho najdu?

Většina značek zavazadel se rozhodla nevyrýt do kufru jedinečné sériové číslo z důvodu vysokých nákladů na aplikaci sériových čísel a udržování databáze sériových čísel výrobků. Z tohoto důvodu se sériová čísla obvykle nacházejí pouze u zboží s velmi vysokou cenou, např. u kufrů RIMOWA, které mají sériové číslo umístěné na vnější straně rámu na zadní straně kufru, kde se nachází pant.

V mnoha případech je sériové číslo položky vytištěno také na faktuře a dalších nákupních dokladech. Abyste se vyhnuli hledání sériového čísla v případě poškození, můžete si také vytvořit bezplatný účet na suitcase.repair a uložit si sériové číslo kufru (podporovány jsou všechny značky kufrů) pro případ, že byste jej v budoucnu potřebovali k uplatnění reklamace.