Před zakoupením odpovídajících náhradních dílů pro váš kufr je důležité zkontrolovat, jakým způsobem se Kolečka jsou připevněny ke skořepině vašeho kufru.

Co jsou to nýty a jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Nýty jsou typem mechanického spojovacího prvku, který se používá ke spojení skořepiny kufru a kufru. Kolečka těsně k sobě. Mají válcovitý dřík s hlavou na jednom konci a vkládají se do otvorů, které jsou umístěny jak v kufru, tak v jeho Kolečka v pouzdře i ve skořepině. Druhý konec hřídele se pak deformuje nebo zploští, čímž vznikne další hlava, která vytvoří těsný spoj.

Nýty i šrouby jsou běžné spojovací prvky, ale mají různé výhody a nevýhody. Šrouby mají tu výhodu, že jsou relativně odolné vůči působení sil a zároveň je lze snadno vyjmout a znovu použít.

Nýty jsou naproti tomu odolnější vůči vibracím a poskytují dodatečnou stabilitu, přičemž jejich výhodou je relativně snadná montáž při výrobě. Nýty se však obtížně odstraňují a nelze je znovu použít.

Níže se dozvíte více informací o tom, jak rozlišit, zda jsou ve vašem kufru použity šrouby nebo nýty, a jak je opravit.

Kolečka připevněno pomocí šroubů

Kufr Kolečka jsou ve většině případů připevněny k plášti kufru pomocí šroubů. Jak je patrné z obrázku Kolečka skříň v takovém případě nevykazuje žádné značky nebo upevnění z vnější strany. Šrouby jsou přístupné po otevření podšívky na vnitřní straně kufru.

Prohlédněte si opravu Průvodce

Kolečka připevněno pomocí nýtů

Pro Kolečka kde Kolečka pouzdra ke skořepině lze snadno identifikovat podle hlavy nýtu, která je viditelná zvenčí. Na obrázku je vidět několik černých nýtů na vnějším okraji pláště. Kolečka krytu, které spojují Kolečka ke skořepině.

Více informací naleznete v našem servisu Průvodce o tom, jak opravit Kolečka které jsou připevněny pomocí nýtů.

Prohlédněte si opravu Průvodce