Všichni jsme to už někdy zažili - rukojeť se bez varování utrhla. Kolečka již nefunguje hladce, část Kolečka se ulomila nebo Teleskopická Rukojeť již nelze zasunout dovnitř.

S našimi návody na opravu získáte návod krok za krokem, jak kufr vyměnit. Kolečka, rukojeť, Stahovák Zipu, Teleskopická Rukojeť nebo Zámek. Stačí vybrat díl, který chcete vyměnit, objednat potřebné náhradní díly, připravit potřebné nářadí a opravu dokončit během několika minut.

Vyberte komponentu, kterou chcete opravit ještě dnes

Součástka, kterou chcete opravit, není uvedena v seznamu?

Snažíme se nabídnout návod na co nejvíce oprav na suitcase.repair jak je to jen možné. Zatímco mnoho oprav lze provést doma, některé opravy vyžadují profesionální nářadí, těžší stroje nebo je u nich vyšší riziko, že se zraníte. Z těchto důvodů některé opravy nenabízíme. Pokud si nejste jisti možností opravy, neváhejte se obrátit na náš tým kliknutím na tlačítko níže.

Kontaktujte nás!

Časté otázky týkající se našich průvodců opravami

Naše příručky pro opravy jsou určeny pro určité typy náhradních dílů a nejsou vytvořeny s ohledem na konkrétní model nebo značku.

Ačkoli se umístění údržbového zipu, poloha šroubů nebo jiné detaily mohou u různých náhradních dílů a značek lišit, obecný postup je u všech položek stejný.

Samozřejmě! Naše příručky popisují obecný postup, jak by měla oprava probíhat, a lze je použít pro kufry jakékoli značky. Neváhejte nás také kontaktovat, abychom mohli ověřit, zda vám můžeme nabídnout nějaké alternativní díly pro vaši značku kufru.

Naším cílem je nabízet náhradní díly pro co nejvíce značek. Pokud značka vašeho kufru není uvedena na suitcase.repair nás laskavě kontaktujte a my ověříme, zda vám můžeme nabídnout alternativní náhradní díl.

Pokud je náhradní díl pro váš výrobek aktuálně uveden jako nedostupný, náš tým bohužel nemá další informace. Na stránce produktu se však můžete přihlásit k odběru, abychom vás informovali, jakmile bude výrobek opět skladem.

Jako internetový prodejce v současné době nenabízíme žádnou fyzickou opravnu. Má to několik důvodů.

Jedním z důvodů je nespočetné množství různých náhradních dílů, které nelze mít na skladě v prodejně.

Dalším důvodem je, že většinu oprav zvládnete sami během několika minut a ušetříte si cestu do servisu.

V případě složitějších oprav vám náš tým může navrhnout i nezávislé opravny, kam můžete náhradní díly zaslat a které vám pomohou opravu provést.

Mnoho značek kufrů se rozhodlo opatřit šrouby z vnější strany páskou s měkkou tkaninou. Dělá se to proto, aby se šrouby neodíraly o látku na vnitřní straně kufru, což by mohlo způsobit jejich poškození.

Pásku je třeba odstranit, aby bylo možné provést opravu. Pokud páska stále dobře drží, lze ji po provedení opravy znovu nalepit. U starších kufrů již páska nemusí dobře lepit. V takových případech můžete zakoupit náhradní pásku v našem obchodě.

Specifické dotazy k opravám

Oprava kufru trvá 5 až 20 minut v závislosti na složitosti opravy. Časový odhad pro jednotlivé typy oprav naleznete v horní části každé z nich. Průvodce.

Naše návody na opravu jsou zaměřeny tak, aby byly použitelné pro mnoho různých druhů náhradních dílů. To znamená, že váš individuální náhradní díl, poloha šroubů nebo poloha údržbového zipu se mohou lišit od obrázků v návodech na opravu.

Pokud se rozdíly týkají pouze detailů, jako je umístění šroubů, oprava Průvodce je stále použitelná pro váš model.

V případě, že váš náhradní díl má zcela jinou podobu / typ, obraťte se laskavě na náš servisní tým, který vám poskytne další pokyny k provedení opravy právě zakoupeného náhradního dílu.

Každá oprava Průvodce uvádí nahoře nářadí potřebné k provedení opravy. Obvykle se jedná o křížový šroubovák a v některých případech o kleště.

Mějte na paměti, že v závislosti na náhradním dílu mohou být zapotřebí různé velikosti křížových šroubováků.

Zatímco většina výrobců zavazadel se rozhoduje pro upevnění náhradních dílů pomocí šroubů, v některých případech se k upevnění náhradních dílů používají nýty.

Vzhledem k tomu, že proces odstranění nýtů a umístění nových nýtů je náročný na práci a vyžaduje specializované vybavení a zkušenosti s nýty nedoporučujeme provádět takovou opravu svépomocí.

Přesto si můžete objednat odpovídající náhradní díly na adrese Suitcase.Repair a nechat opravu provést odborníka. Kontaktujte náš tým a získejte doporučení na poskytovatele služeb, kteří vám s instalací pomohou.

Pokud náhradní díl přesně nesedí, je to pravděpodobně způsobeno výběrem nesprávného náhradního dílu.

Většina kufrů používá náhradní díly, které jsou přizpůsobeny tak, aby dokonale pasovaly na daný kus. Proto je důležité použít odpovídající náhradní díly, které nahradí poškozenou součástku.

Pro Kolečka je také možné, že byla zvolena nesprávná orientace.

Pokud jste náhradní díl zakoupili na Suitcase.Repair a zadali jste číslo modelu pro vyhledání náhradního dílu, laskavě nás kontaktujte, abychom mohli najít řešení.

Možné opravy

Na tuto otázku nelze obecně odpovědět, protože záleží na přesném promáčknutí.

V mnoha případech lze promáčklinu s trochou síly jednoduše vytlačit zevnitř. Pokud by se promáčknutí nedařilo vytlačit, můžete zkusit použít trochu tepla (např. z fénu - ale jen trochu) a zkusit promáčknutí vytlačit znovu.

Mnoho materiálů, jako je polykarbonát, má schopnost vrátit se do původního tvaru. U některých materiálů, např. u ABS, však bude oblast, kde vznikl důlek, následně méně stabilní, takže by se důlek mohl objevit znovu.

U měkkých skořepinových kufrů je oprava mnohem obtížnější. Ve většině případů bude oprava kufru vyžadovat rozsáhlé šití, které nelze provést svépomocí.

Doporučujeme obrátit se na místní šicí dílny a zjistit, zda lze opravu provést.

Upozornění: Ve většině případů bude dodatečné šití po opravě viditelné na vnější straně. Před opravou také pečlivě zkontrolujte náklady na opravu, protože v mnoha případech mohou přesáhnout zbývající hodnotu kufru.

Většina kufrů s pevnou skořepinou je vyrobena z materiálů, jako je polykarbonát, polypropylen, ABS nebo hliník.

U kufrů s tvrdou skořepinou, jejichž skořepina je vyrobena z polykarbonátu, polypropylenu nebo ABS, může mnoho lidí uvažovat o tom, že prasklinu ve skořepině jednoduše zalepí, zejména pokud se jedná pouze o malou prasklinu. Některé webové stránky doporučují pro tyto účely dvousložkové lepidlo.

Tyto typy lepidel jsou sice obecně schopny tyto materiály slepit, ale materiál nezíská stejnou stabilitu, jakou měl před poškozením. Pružnost materiálu skořepiny je zásadní pro tlumení nárazů a prevenci prasklin. Slepená oblast nebude mít stejnou pružnost a pevnost jako zbývající část skořepiny, takže je velmi pravděpodobné, že se stávající trhlina znovu otevře a pravděpodobně se ještě zvětší.

Protože taková oprava je v mnoha případech neúspěšná a zvětšující se prasklina by mohla mít za následek ztrátu některých vašich věcí, neposkytujeme Průvodce na takové opravy. Místo toho doporučujeme zakoupit nové zavazadlo.

Pokud již s kufrem cestujete a nemáte možnost zakoupit si nové zavazadlo, doporučujeme využít balicí službu, která je běžně dostupná na letištích, abyste předešli ztrátě svých věcí v případě, že se prasklina rozšíří.